Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ Άνετη επικράτηση απέναντι στην Σαλαμίνα

Άνετη επικράτηση απέναντι στην Σαλαμίνα

Το τμήμα της Πετόσφαιρας επικράτησε άνετα της Σαλαμίνας με 3-0 σετ, σε αγώνα για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος. Η ΟΜΟΝΟΙΑ κυριάρχησε από την αρχή του αγώνα και πήρε εύκολα τη νίκη. Χαρακτηριστικό ότι και στα 3 σετ το σκορ ήταν το ίδιο.

Δυνατά μπήκε στο πρώτο σετ η ομάδα μας και κατάφερε να ανοίξει τη ψαλίδα και στο τέλος να το παίρνει με σκορ 25-19. Στο δεύτερο σετ, μπήκε καλύτερα η Σαλαμίνα και φαινόταν να έβαζε δύσκολα στην ΟΜΟΝΟΙΑ, ωστόσο οι «πράσινοι» πήραν ένα σερί που τους βοήθησε να πάρουν στο τέλος το σετ με σκορ 25-19. Στο τρίτο και τελευταίο σετ, οι πετοσφαιριστές έκλεισαν τον αγώνα παίρνοντας το και πάλι με το ίδιο σκορ 25-19.

Άλλη μια νίκη λοιπόν για το τμήμα της Πετόσφαιρας, που φτάνει τις 11 σε ισάριθμα ματς. Η ΟΜΟΝΟΙΑ διατηρείται σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας και καλείται να μείνει εκεί μέχρι τέλους.