Home TOP NEWS Η ΑΕΚ νίκησε την Αγία Νάπα και έπιασε κορυφή

Η ΑΕΚ νίκησε την Αγία Νάπα και έπιασε κορυφή

AEK - ALVES

Σημαντική νίκη για την ΑΕΚ επί της Αγίας Νάπας η οποία την ανεβάζει στους 26 βαθμούς και στην κορυφή της βαθμολογίας, ισόβαθμη με το Αποέλ. Η Αγία Νάπα έμεινε στην τελευταία θέση με 4 βαθμούς.

Η ΑΕΚ νίκησε με 3-1 την Αγία Νάπα, παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ ενώ έχασε και πέναλτι με τον Άλβες.

Η Αγία Νάπα προηγήθηκε στο 25ο λεπτό με πλασέ του Στογιανόφ μετά από αντεπίθεση.

Ο Αντρέ Άλβες ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΚ στο 27′ με κοντινή κεφαλιά μετά από δυνατό σουτ του Λαρένα, απόκρουση του Κίττου και αφού η μπάλα χτύπησε και στο δοκάρι.

Στο 45ο λεπτό ο Άλβες εκτέλεσε πέναλτι το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Ανδρέας Κίττος.

Στο 76ο λεπτό, ο Κάντε που είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα πέτυχε με πλασέ το 2-1 για την ΑΕΚ ενώ το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Αντρέ Άλβες στο 88ο λεπτό με πλασέ μέσα από την περιοχή.

CFA / VIDEO: Sigmalive / Cytavision