Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 90λεπτο ο Φιλιώτης

90λεπτο ο Φιλιώτης

Ήττα για την Εθνική Νέων U19 με 2-0 από την αντίστοιχη της Μολδαβίας σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο. Σε ολόκληρο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Ανδρέας Παναγιώτου έχοντας πολύ καλή παρουσία, ο Παναγιώτης Θεράποντος έμεινε εκτός αποστολής.

Ο Φιλιώτης μάλιστα είχε 4 προσπάθειες να σκοράρει στον αγώνα, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Αρχικά στο 7ο λεπτό είχε μεγάλη ευκαιρία, από πολύ καλό σημείο έκανε πλασέ όμως αστόχησε. Με τη συμπλήρωση ακριβώς μισής ώρας αγώνα είχε και πάλι προσπάθεια για γκολ δοκιμάζοντας το πόδι του με σουτ εκτός περιοχής αλλά η μπάλα πέρασε μόλις έξω.

Από εκεί που σταμάτησε στο πρώτο ημίχρονο συνέχισε ο νεαρός ακραίος, στο 47ο λεπτό έκανε το σουτ αλλά η μπάλα δεν του έκανε το χατίρι αφού κτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Άλλη μια προσπάθεια από το ποδοσφαιριστή μας στο 53ο λεπτό, με μακρινό σουτ ανάγκασε το Μολδαβό τερματοφύλακα να διώξει σε κόρνερ.