Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Κέρδισαν οι Νέοι και πλέον περιμένουν το αιώνιο ντέρμπι!

Κέρδισαν οι Νέοι και πλέον περιμένουν το αιώνιο ντέρμπι!

U21-VsAEK (48)

Ζωντανή στο κυνήγι του τίτλου παραμένει η ομάδα Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που κέρδισε σήμερα τον Ολυμπιακό με 2-1 στα πλαίσια της 18ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος U21. Η ομάδα μας πλέον βλέπει το αιώνιο ντέρμπι που έχει μπροστά της ως μια μεγάλη ευκαιρία για να μπει πιο δυνατά στο κόλπο κατάκτηση τους τίτλου. Η ομάδα του Φάτσιο Μπούις πήρε μια στενή νίκη σήμερα, που όμως είναι πολύ σημαντική και δίνει τρεις πολύτιμους βαθμούς στην ομάδα μας, ενόψει της δύσκολης συνέχειας.

Όλα τα γκολ επιτεύχθηκαν στο 2ο ημίχρονο, αφού στο πρώτο μέρος οι παίκτες των δύο ομάδων δεν κατάφεραν να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα σε καμία περίπτωση από τις φάσεις που δημιούργησαν. Το σκορ άνοιξε η ομάδα του Ολυμπιακού στο 55ο λεπτό, όμως η απάντησε από τους πράσινους ήρθε στο 68ο λεπτό με το μικρό Ρένο Ηροδότου να ισοφαρίζει σε 1-1. Μόλις τέσσερα λεπτά αργότερα η ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε την ανατροπή με το Γιώργο Ιβανοφ, που έφτασε τα 13 τέρματα στο πρωτάθλημα.