Home TOP NEWS Γκολ οι Θεράποντος και Βασιλείου

Γκολ οι Θεράποντος και Βασιλείου

paeek-oly-Therapontos (6)

Στο βασικό σχήμα της ΠΑΕΕΚ ήταν ο Παναγιώτης Θεράποντος, στον αγώνα κόντρα στην Ελπίδα Ξυλοφάγου για το Πρωτάθλημα Β’ κατηγορίας, πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ της προσφυγικής ομάδας στη νίκη της με 3-0. Σε ολόκληρο τον αγώνα έπαιξε ο νεαρός ποδοσφαιριστής, δανεικός από την ΟΜΟΝΟΙΑ στην ομάδα της Κερύνειας. Επίσης, 90λεπτο μέτρησε και ο Αντρέας Φραγκέσκου με την ΠΑΕΕΚ αυτή την αγωνιστική.

Ο έλεγχος των δανεικών ποδοσφαιριστών της ΟΜΟΝΟΙΑΣ:

-Το τέρμα της ισοφάρισης στον αγώνα Διγενής-ΜΕΑΠ, πέτυχε ο Απόλλωνας Βασιλείου. Ο νεαρός επιθετικός σκόραρε στο 82ο λεπτό, ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα είχε κερδίσει το πέναλτι, με το οποίο μείωσε η ομάδα του Πέρα Χωρείου. 90λεπτο με γκολ για τον Βασιλείου, ενώ σε όλο το παιχνίδι αγωνίστηκε και ο Γιώργος Ιβανόφ.

Το γκολ του Απόλλωνα Βασιλείου:

Σε όλο το παιχνίδι της Ομόνοιας Αραδίππου κόντρα στο ΘΟΪ αγωνίστηκε ο Παντελής Κονομής.

-Δεν έπαιξε στον αγώνα του Ολυμπιακού ο Κωνσταντίνος Λούβαρης.

-Δεν πήρε χρόνο συμμετοχής ο Δημήτρης Μουλαζίμης στον αγώνα του Ερμή κόντρα στην Αγία Νάπα.

-Δεν έπαιξε στη νίκη του Χαλκάνορα αυτή την εβδομάδα ο Αντρέας Λοϊζου.