Home ΑΡΧΕΙΟ FLASHBACK #flashback: Χωρίς νικητή ο τελικός στο Τσίρειο (Part 1)

#flashback: Χωρίς νικητή ο τελικός στο Τσίρειο (Part 1)

1ostelikos1982 (1)

Το 1982 και συγκεκριμένα στις 29 Μαΐου η ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκε για 8η φορά σε τελικό Κυπέλλου. Κόντρα στον Απόλλωνα, η ομάδα μας διεκδίκησε τον 6ο τίτλο Κυπέλλου στην ιστορία της, σε ένα αγώνα που διεξήχθη στο Τσίρειο.

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε όμως η αναμέτρηση, τόσο στην κανονική διάρκεια του, όσο και στην παράταση. Οι δύο ομάδες έδωσα ραντεβού μια εβδομάδα αργότερα, στον επαναληπτικό, για τον οποίο θα διαβάσετε στο Part 2.

1ostelikos1982 (2)

Ο Σωτήρης Καϊάφας είχε δώσει προβάδισμα στην ΟΜΟΝΟΙΑ με γκολ στο 63ο λεπτό, όμως στις καθυστερήσεις ήρθε η ισοφάριση και ο αγώνας οδηγήθηκε στην παράταση. Η ομάδα της Λεμεσού σκόραρε στο πρώτο μέρος της παράτασης, όμως ο Άντρος Σάββα που είχε περάσει λίγα λεπτά προηγουμένως ως αλλαγή ισοφάρισε στο τελικό 2-2.