Home TOP NEWS Ωραία γκολ από εκτελέσεις φάουλ τα τελευταία χρόνια!

Ωραία γκολ από εκτελέσεις φάουλ τα τελευταία χρόνια!

Πολύ ωραία γκολ με εκτελέσεις φάουλ είχε πετύχει η ομάδα μας τα τελευταία χρόνια. Με αφορμή τα γκολ-φάουλ που πέτυχαν στη φετινή αγωνιστική περίοδο οι Μποτεάκ και Τιάγκο, θυμηθήκαμε μερικά του πρόσφατου παρελθόντος και σας τα παρουσιάζουμε πιο κάτω!

Σεζόν 2002-2003

Ο Κώστας Καϊάφας με εκτέλεση φάουλ, στέλνει τη μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίκτυα για το 1-1 απέναντι στην ΑΕΛ σε αγώνα που έγινε στο Παραλίμνι.

Σεζόν 2005-2006

Σε ένα θεαματικό παιχνίδι απέναντι στην ΑΕΚ, που βρήκε την ομάδα μας νικήτρια με 2-3, μόλις στο 4’ ο Μοσελίν είχε σκοράρει με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ.

Σεζόν 2006-2007

Η ΟΜΟΝΟΙΑ επιβλήθηκε με 4-1 του Άρη για την 17η αγωνιστική με το τρίτο τέρμα της ομάδας να σημειώνεται με φαλτσαριστό χτύπημα φάουλ του Σίνισα Ντομπρασίνοβιτς.

Σεζόν 2007-2008

Γνωστός σπεσιαλίστας ο Μάγκνο Μοσελίν. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ισοφαρίζει σε 1-1 το ντέρμπι κόντρα στον Απόλλωνα για την 13η αγωνιστική.

Σεζόν 2008-2009

Ποιος δεν θυμάται το υπέροχο γκολ που πέτυχε με εκτέλεση φάουλ ο Κλόντιαν Ντούρο κόντρα στην Μάντσεστερ Σίτυ για τα play-offs του UEFA CUP; Ανήμπορος να αντιδράσει ο Τζο Χαρτ, είδε τη μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι της εστίας του και την ομάδα μας να παίρνει προβάδισμα.

Σεζόν 2011-2012

6η αγωνιστική με το επεισοδιακό παιχνίδι στο Παραλίμνι απέναντι στην Αναγέννηση. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ και η ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε το 1-1 στα τελευταία στάδια του πρώτου ημιχρόνου με πανέμορφο φάουλ του Άλεξ Ντα Σίλβα.

Σεζόν 2012-2013

Κανείς δεν θα ξεχάσει το αριστουργηματικό χτύπημα φάουλ του Λεάντρο στον αγώνα με τον ΑΠΟΕΛ (3-0) για την 27η αγωνιστική, ένα από τα πιο όμορφα τέρματα που πέτυχε ο Λεό στην Κύπρο.

Σεζόν 2013-2014

Ο Αλίπιο με άπιαστη εκτέλεση φάουλ είχε πετύχει το 1-1 σε αγώνα για την 34η αγωνιστική κόντρα στον ΑΠΟΕΛ.

Σεζόν 2014-2015

O Άντραζ Κιρμ είχε ανοίξει το σκορ με «σκαφτό» χτύπημα φάουλ στην επικράτηση με 3-0 επί της Νέα Σαλαμίνας για την 14η αγωνιστική.

Μπροστά στο σκορ με χτύπημα φάουλ είχε βάλει το «τριφύλλι» ο Λεάντρο στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ για την 23η αγωνιστική.

Σεζόν 2016-2107

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής, ο Κλέιτον με αυτή την εκτέλεση δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον τερματοφύλακα του Ερμή και έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα μας.

Σεζόν 2018-2019

Στην περσινή αγωνιστική περίοδο, οι «πράσινοι» επικράτησαν με 0-2 της Αλκής για την 12η αγωνιστική. Το σκορ είχε άνοιξε με δυνατή εκτέλεση φάουλ ο Γκόμεθ.