Home TOP NEWS Match Report: Φυσιολογικό 0-0 ύστερα από μία καλή προπόνηση στο Δασάκι

Match Report: Φυσιολογικό 0-0 ύστερα από μία καλή προπόνηση στο Δασάκι

Μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι η ομάδα και ήταν πιο απειλητική στο γήπεδο. Είχε ταχύτητα στις προσπάθειες της. Έχουν διάθεση οι ποδοσφαιριστές έβγαλαν ένταση στο παιχνίδι τους ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός της ομάδας έπεσε.

Ο Εθνικός ήταν η ομάδα που πίεσε κι έφταξε κάποιες φασεις για γκολ. Κράτησε περισσότερο τη μπάλα από εμάς όμως μία φορά απείλησε ουσιαστικά την εστία του Φαμπιάνο.

Για τους ποδοσφαιριστές μας ήταν μία καλή προπόνηση με τον Λένον να κάνει τη διαχείρηση του και μέσω των αλλαγών που έκανε στον αγώνα.

Το 0-0 είναι για την εικόνα του παιχνιδιού ένα φυσιολογικό αποτέλεσμα. Έχασε βέβαια τεράστια ευκαιρία ο Τσέποβιτς στο τέλος για να σκοράρει όμως κανείς δεν ασχολείται πλέον με αυτόν τον αγώνα.

Οι φάσεις:

Ένα σουτ από τον Λοΐζου στο 33ο λεπτό, 7 λεπτά δηλαδή μετά την επανέναρξη, το οποίο έφυγε λίγο έξω.

Στο 36ο λεπτό ο Λέτσιακς εκτέλεσε με πάσα το κόρνερ από αριστρά προς τον Λοβέρα, αυτός σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, ο Γιούστε πήρε την κεφαλιά όμως η μπάλα κτύπησε στο δοκάρι.

Μεγάλη ευκαιρία χάθηκε στο 37 με τον Λέτσιακς. Ο Λοΐζου έκανε κίνηση και ωραία πάσα στον Μιξ στην περιοχή, αυτός σέντραρε από πλάγια θέση στο σημείο όπου κινήθηκε ο Γιάν ο οποίος έβαλε το πόδι για να πλασάρει όμως δεν πρόλαβε αφού έβαλε κόντρα αμυνόμενος.

Στο 44ο λεπτό ο Ζάγκμπα έβγαλε χαμηλή σέντρα, έπεσε για κεφαλιά ο Ντούρις όμως η μπάλα πήγε χωρίς δύναμη στον Φαμπιάνο.

Β’ Ημίχρονο

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Λέτσιακς για μαρκάρισμα από πίσω σε αντίπαλο.

Τσέποβιτς και Μποτεάκ μπήκαν στο 60ο λεπτό στη θέση των Κακουλλή και Λοβέρα.

Στο 63ο λεπτό ο Λοΐζου κέρδισε φάουλ στα όρια της αντίπαλης περιοχής, το εκτέλεσε απευθείας ο Τσέποβιτς άστοχα.

Υπέροχο σουτ έγινε στο 65ο λεπτό από τον Χάμπο έξω από την περιοχή όμως έφυγε η μπάλα λίγο έξω.

Στο 69ο λεπτο ο Μάζουρεκ έκανε σουτ στη γωνία του Φαμπιάνο αναγκάζοντας τον σε δύσκολη απόκρουση σε κόρνερ.

Στο 73ο λεπτό ο Χουντόμπιακ έκανε σουτ έξω από την περιοχή άουτ.

Στο 73ο λεπτό ο Ζαχαρίου πήρε τη θέση του Λοΐζου.

Νέο άστοχο σουτ έκανε στο 75ο λεπτό ο Χουντόμπιακ.

Ο Μάζουρεκ από δύσκολο σημείο έκανε με δύναμη ένα πλασέ άστοχο

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Σέχου στο 79ο λεπτό.

Κιτρινίστηκε και ο Ουζόχο στον πάγκο ο οποίος άνοιξε διάλογο σε έντονο ύφος με οπαδούς πίσω από τον πάγκο.

Στο 83ο λεπτό ο Σάββα πήρε τη θέση του Παπουλή.

Στο 93ο λεπτό ο Ζαχαρίου έκανε δυνατό σουτ χαμηλά, απέκρουσε ασταθώς ο Χριστοδούλου, στην επαναφορά ο Τσέποβιτς δεν μπόρεσε να πλασάρει στην εστία.