Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ημίχρονο: Καλή η παρουσία της ομάδας όμως, για κάποιες απροσεξίες, είμαστε πίσω...

Ημίχρονο: Καλή η παρουσία της ομάδας όμως, για κάποιες απροσεξίες, είμαστε πίσω στο σκορ

Μπήκαμε πιο καλά στο γήπεδο από τον αντίπαλο μας. Δείχναμε πιο επικίνδυνοι στον αγωνιστικό χώρο και πατήσαμε πρώτοι 1-2 φορές στην αντίπαλη περιοχή.

Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στην πρώτη επίσκεψη του Απόλλωνα όμως συνεχίσαμε να παίζουμε καλά και βρήκαμε γκολ με τον Τατζούρι Σράντι.

Κι ενώ η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχισε να δείχνει πιο επικίνδυνη στο γήπεδο, ο Απόλλων έκανε ανέβασμα τα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου και μία απροσεξία έφερε το πέναλτι του Απόλλωνα για να πάρει ξανά προβάδισμα.

Είναι καλό το παιχνίδι. Πιθανόλογούμε πως έχει κι άλλα γκολ μέχρι το τέλος του.

Ένα γύρισμα από τον Ανσαριφάρντ στο 9ο λεπτό, ο οποίος μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, η μπάλα πήγε στον Γιοβάνοβιτς.

Ο Βα έκανε ελιγμό στο 13ο λεπτό και ένα σουτ στην περιοχή μας, έβαλε προβολή ο Κούσουλος και έσωσε.

Στο 15ο λεπτό ο Εμπολό σκόραρε με προβολή μπροστά στην εστία μας ύστερα από σουτ του Πειμπέρνς μέσα από την περιοχή.

Στο 18ο λεπτό ήρθε το 1-1. Είδε την κίνηση του Ττατζούρι Σράντι ο Νικόλας από την άμυνα και του έστειλε υπέροχη μακρινή μπαλιά. Ο Λύβιος έκανε άψογο τελείωμα και ισοφάρισε τον αγώνα.

Στο 20ο λεπτό ο Λάτσιακς μπήκε στην περιοχή, έδωσε συρτή πάσα στον Κακουλλή όμως τον πρόλαβε αμυντικός τελευταία στιγμή πριν το σουτ και το γκολ.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Μάθιους για διαμαρτυρία στο 30ο λεπτό.

Στο 43ο λεπτό ο Παπουλής έπεξε απρόσεκτα μέσα στην περιοχή, ανέτρεψε τον Χάρη Μαυρία και ο Θεουλή σφύριξε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Πίττας και σκόραρε για το 2-1.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων μία κεφαλιά του Κακουλλή ήταν άστοχη.

Χάσαμε ευκαιρία στο τέλος του ημιχρόνου με τον Λέτσιακς.