Home TOP NEWS Match Report: Ήττα με 3-1 στη Λεμεσό

Match Report: Ήττα με 3-1 στη Λεμεσό

Χάσαμε ένα παιχνίδι το οποίο θα μπορούσαμε κάλλιστα να είχαμε κερδίσει. Από την ομάδα δεν μπορούμε να έχουμε παράπονο αφού η παρουσία της ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού ήταν καλή.

Πληρώσαμε όμως κάποιες λάνθασμένες εκτιμήσεις μέσα στο παιχνίδι, δεχθήκαμε έυκολα γκολ και χάσαμε.

Την ίδια στιγμή δεν μπορούμε να μην αναφερθούμε στις πολλές προϋποθέσεις που μας παρουσιάστηκαν και τις χαραμίσαμε, αλλά και σε κάποιες σημαντικές ευκαιρίες που δεν μπορέσαμε να τις κάνουμε γκολ.

Μπήκαμε πιο καλά στο γήπεδο από τον αντίπαλο μας. Δείχναμε πιο επικίνδυνοι στον αγωνιστικό χώρο και πατήσαμε πρώτοι 1-2 φορές στην αντίπαλη περιοχή.

Βρεθήκαμε πίσω στο σκορ στην πρώτη επίσκεψη του Απόλλωνα όμως συνεχίσαμε να παίζουμε καλά και βρήκαμε γκολ με τον Τατζούρι Σράντι.

Κι ενώ η ΟΜΟΝΟΙΑ συνέχισε να δείχνει πιο επικίνδυνη στο γήπεδο, ο Απόλλων έκανε ανέβασμα τα τελευταία λεπτά του ημιχρόνου και μία απροσεξία έφερε το πέναλτι του Απόλλωνα για να πάρει ξανά προβάδισμα.

Το δεύτερο μέρος κύλησε στο μεγαλύτερο του διάστημα χωρίς φάσεις, όμως στο τελευταίο τέταρτο πιέσαμε αρκετά για να ισοφαρίσουμε. Και σε μία στιγμή στην οποία ήμασταν μπροστά, σε στημένη φάση, ο Απόλλων έφυγε στην αντεπίθεση και σκόραρε το γκολ που σφράγισε τη νίκη του.

Το παιχνίδι είχε αρκετά θετικά για την ΟΜΟΝΟΙΑ, αλλά και πράγματα τα οποία θα πρέπει να δει ο Αυγουστή.

Ένα γύρισμα από τον Ανσαριφάρντ στο 9ο λεπτό, ο οποίος μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, η μπάλα πήγε στον Γιοβάνοβιτς.

Ο Βα έκανε ελιγμό στο 13ο λεπτό και ένα σουτ στην περιοχή μας, έβαλε προβολή ο Κούσουλος και έσωσε.

Στο 15ο λεπτό ο Εμπολό σκόραρε με προβολή μπροστά στην εστία μας ύστερα από σουτ του Πειμπέρνς μέσα από την περιοχή.

Στο 18ο λεπτό ήρθε το 1-1. Είδε την κίνηση του Ττατζούρι Σράντι ο Νικόλας από την άμυνα και του έστειλε υπέροχη μακρινή μπαλιά. Ο Λύβιος έκανε άψογο τελείωμα και ισοφάρισε τον αγώνα.

Στο 20ο λεπτό ο Λάτσιακς μπήκε στην περιοχή, έδωσε συρτή πάσα στον Κακουλλή όμως τον πρόλαβε αμυντικός τελευταία στιγμή πριν το σουτ και το γκολ.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Μάθιους για διαμαρτυρία στο 30ο λεπτό.

Στο 43ο λεπτό ο Παπουλής έπεξε απρόσεκτα μέσα στην περιοχή, ανέτρεψε τον Χάρη Μαυρία και ο Θεουλή σφύριξε πέναλτι. Το εκτέλεσε ο Πίττας και σκόραρε για το 2-1.

Στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων μία κεφαλιά του Κακουλλή ήταν άστοχη.

Χάσαμε ευκαιρία στο τέλος του ημιχρόνου με τον Λέτσιακς.

Μπήκε στο γήπεδο ο Λοΐζου στη θέση του Παπουλή

Στο 47ο λεπτό ο Λέτσιακς σέντραρε, ο Ανσαριφάρντ έκανε κεφαλιά όμως ήταν αδύναμη.

Στο 57ο λεπτό ο Ουάρντα έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από αριστερά, ο Μαυρία πήγε για γυριστό σουτ όμως δεν βρήκε καλά τη μπάλα.

Μπεσεντίν και Χαραλάμπους μπήκαν στο παιχνίδι στη θέση των Κακουλλή και Μιξ.

Κίτρινη κάρτα δέχθηκε ο Κούσουλος στο 65ο λεπτό.

Στο 68ο λεπτό ο Χαραλάμπους έκανε σουτ μακρινό άστοχο.

Σουτ από τον Πίττα στο 74ο λεπτό από τα όρια της περιοχής μας ήταν άστοχο.

Ζαχαρίου και Μπέζους μπήκαν στο 75ο λεπτό στη θέση των Μάθιους και Τατζούρι Σράντι.

Χάθιηκε ευκαιρία στο 78ο λεπτό με τον Νικόλα ύστερα από κόρνέρ. Ήταν τοποθετημένος στο δεύτερο δοκάρι, πήγε η μπάλα προς το μέρος του, έκανε πλασέ όμως η μπάλα κτύπησε στον Μαυρία μπροστά στη γραμμή.

Απίστευτη απόκρουση του Γιοβάνοβτις στο 81ο λεπτό σε κεφαλιά του Κούσουλου.

Σουτ του Μπέζους στο 83ο λεπτό, απέκρουσε σε κόρνερ ο Γιοβάνοβιτς

Στο 84ο λεπτό ο Ουάρντα έφυγε μόνος απέναντι στον Φαμπιάνο, τον πλάσαρε σωστά και σκόραρε για το 3-1.

Ο Κυριάκου έκανε μακρινό σουτ, ο Φαμπιάνο απέκρουσε δύσκολα.

Σουτ από τον Μαυρία στις καθυστερήσεις, κόντραρε στο Νικόλα η μπάλα και έφυγε κόρνερ.