Home DON'T MISS Δεν άντεξαν τα “τρία λιοντάρια”, λευκή ισοπαλία στα ματς σε Ιταλία και...

Δεν άντεξαν τα “τρία λιοντάρια”, λευκή ισοπαλία στα ματς σε Ιταλία και Γαλλία

vardy

Δεν άντεξαν μέχρι το τέλος τα “τρία λιοντάρια”, που αν και προηγούνταν με δύο γκολ μέχρι το 89′, η Ισπανία κατάφερε να ισοφαρίσει. Ο Λαλάνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 9ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην Αγγλία και ο Βάρντι με κεφαλιά στο 48′ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.  Ο Ιάγκο Άσπας με ένα όμορφο γκολ ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση του 90λέπτου μείωσε σε 2-1 και ο Ίσκο έφερε το ματς στα ίσα στο 90’+5′!

Στο άλλο… μεγάλο παιχνίδι, παρότι φιλικό, Ιταλία και Γερμανία έμειναν άσφαιρες. Λευκή ισοπαλία και στη Γαλλία στο ματς των “τρικολόρ” με την Ακτή Ελεφαντοστού.

Στιγμιότυπα:

Англия – Испания 2:2. Обзор товарищеского матча. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Франция – Кот-д’Ивуар 0:0. Обзор товарищеского матча. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Италия – Германия 0:0. Обзор товарищеского матча. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.