Home SPORTS NEWS Έφτυσε… αίμα η Ρεάλ Μαδρίτης (video)

Έφτυσε… αίμα η Ρεάλ Μαδρίτης (video)

Πολύ δύσκολα έφτασε στη νίκη με 2-1 η Ρεάλ Μαδρίτης στην έδρα της Λεβάντε για την 11η αγωνιστική της πριμέρα ντβιζιόν και έτσι διατηρήθηκε στο -8 από την κορυφή και τη Μπαρτσελόνα, μένοντας για έξι αγώνες αήττητη στο πρωτάθλημα (5-1-0) και πετυχαίνοντας 4η σερί νίκη. Το νικητήριο γκολ για τη «βασίλισσα» πέτυχε ένας… νέος της ομάδας ο Άλβαρο Μοράτα, με τους «μερένχες» να… χάνουν στο ημίχρονο, αφού ο Πορτογάλος αποχώρησε τραυματίας με αίματα στο κεφάλι, αφού πρώτα είχε σκοράρει..

Το γήπεδο της Λεβάντε ήταν σε πολύ κακή κατάσταση και λόγω της βροχής, αλλά ο Ρονάλντο κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 21’ και να κάνει το 1-0 για τη «βασίλισσα»! Τα πράγματα δεν εξελίχθηκαν όμως καλά για τον ίδιο, καθώς τραυματίστηκε σοβαρά, μάτωσε στο πρόσωπο και στο ημίχρονο έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Στο δεύτερο μέρος η γηπεδούχος πίεσε και στο 62’ ο Άνχελ έκανε το 1-1 με τη Ρεάλ Μαδρίτης να αγχώνεται… Αυτό φάνηκε στο 72’, όταν ο Καγεχόν κέρδισε πέναλτι (σε πολύ δύσκολη φάση για τον διαιτητή) και ο Τσάμπι Αλόνσο αστόχησε…

Τελικά την πολύτιμη νίκη στη «βασίλισσα» την έδωσε ο Άλβαρο Μοράτα στο 84’ και ενώ είχε περάσει λίγο νωρίτερα ως αλλαγή. Ο νεαρός ήταν αυτός που σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τη Ρεάλ Μαδρίτης