Home SPORTS NEWS Ξύπνησε αργά η Ζενίτ (video)

Ξύπνησε αργά η Ζενίτ (video)

Μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο Ζενίτ και Μάλαγα στην Αγία Πετρούπολη οι οποίες αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 2-2.

Οι Ισπανοί ήταν αυτοί που μπήκαν φουριόζοι στο γήπεδο και κατάφεραν πριν να συμπληρωθούν 9 λεπτά αγώνα είχαν πάρει ήδη προβάδισμα δύο τερμάτων. Το σκορ άνοιξε ο Μπουονανότε στο 8′, ενώ ο Σεμπά στην αμέσως επόμενη επίθεση έκανε το 0-2.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να αντιδράσουν και μόλις στο 48ο λεπτό μείωσαν με τον Ντάνι σε 2-1. Η συνέχεια ήταν μονόλογος για τη Ζενίτ η οποία στάθηκε άτυχη και δεν κατάφερε να ισοφαρίσει πριν το 87ο λεπτό όταν ο Φαϊζούλιν κατάφερε να νικήσει για 2η φορά τον Καμπαγέρο, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις:

Ζενίτ: Μαλαφέεφ, Ανιουκόφ (81′ Mπιστρόφ), Άλβες, Λόμπαερτς, Χούμποτσαν, Βίτσελ, Ντενίσοφ, Σιρόκοφ (72΄Φαϊζούλιν), Χουλκ, Κερζακόφ, Ντάνι.

Μάλαγα: Καμπαγέρο, Γκάμεθ, Ντεμιτσέλις (46′ Ουέλιγκτον), Ονιέγου, Ελισέου, Φερνάντες (76′ Χουάνμι), Τουλαλάν, Καμάτσο, Ντούντα (63′ Πορτίγιο), Μπουονανότε, Σάντα Κρους.