Home SPORTS NEWS Στο κυνήγι της Γιούβε η Νάπολι (video)

Στο κυνήγι της Γιούβε η Νάπολι (video)

Εύκολο έργο απέναντι στην ουραγό Πεσκάρα είχε η Νάπολι, την οποία συνέτριψε με 5-1 στο Σαν Πάολο. Η κυπελλούχος Ιταλίας παραμένει στο κυνήγι της Γιουβέντους, με τον Ινλέρ να ανοίγει το σκορ πολύ νωρις, στο 9, για το 1-0.

Όλα έγιναν πιο εύκολα, όταν ο Χάμσικ διπλασίασε στο 15 νικώντας την άμυνα των φιλοξενούμενων. Η Πεσκάρα πάντως απάντησε με τον Μπιάρνασον με κεφαλιά να κερδίζει τον Ντε Σάνκτις για το 2-1 στο 18.

Η ομάδα του Ματσάρι δεν αγχώθηκε και στο 57 απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα ύστερα απο την αποβολή του Μποκέτι για μαρκάρισμα εντός περιοχής. Ο Καβάνι εκτέλεσε το πέναλτι για το 3-1 και 5 λεπτά αργότερα έγραψε το 4-1 με το 10 φετινό του τέρμα. Ο Ινλέρ στο 78 βρήκε δίχτυα για δεύτερη φορά στο ματς και ολοκλήρωσε το εύκολο μεσιμέρι της Νάπολι. Ο Καβάνι πάντως έχασε μοναδική ευκαιρία στις καθυστερήσεις για να κάνει χατ-τρικ.