Home SPORTS NEWS Προβάδισμα για Ζενίτ (video)

Προβάδισμα για Ζενίτ (video)

Η Ζενίτ κατάφερε στη παγωμένη Αγία Πετρούπολη και πήρε σαφές προβάδισμα πρόκρισης κόντρα στη Λίβερπουλ, καθώς επικράτησε με 2-0 στο πρώτο ματς των δυο ομάδων για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ…

Ο αγωνιστικός χώρος στο «Πετρόφσκι» δεν ήταν και στα καλύτερά του και το ματς έγινε με αραιή χιονόπτωση και σε πολύ χαμηλή θερμοκρασία… Στο ημίχρονο δεν είχαμε γκολ, αλλά στο δεύτερο η ρωσική ομάδα κατάφερε και σκόραρε μέσα σε τρία λεπτά. Συγκεκριμένα, ο Χουλκ στο 69’ έκανε το 1-0 με δυνατό σουτ, ενώ στο 72’ ο Σέμακ διαμόρφωσε το τελικό 2-0…

Οι συνθέσεις…

ΖΕΝΙΤ: Μαλάφέεβ, Ανιούκοφ, Λόμπαερτς, Λουίς Νέτο, Χουμπόσαν, Σιρόκοφ, Ντενίσοφ, Βίτσελ, Ντάνι (54’ Σέμακ), Κερζάκοφ (82’ Φεϊζουλίν), Χουλκ.
λιβερπουλ: Ρέινα, Τζόνσον, Ενρίκε, Κάραγχερ, Σκρτελ, Τζέραρντ, Χέντερσον, Ντάουνινγκ, Άλεν, Στέρλινγκ (78’ Λούκας), Σουάρεζ.