Home SPORTS NEWS Πεντάρα «Ευρώπης» η Μπέτις

Πεντάρα «Ευρώπης» η Μπέτις

Ένα τρελό τετράλεπτο, στο οποίο πέτυχε τρία γκολ, ήταν αρκετό για τη Μπέτις για να… «καθαρίσει» το ανδαλουσιάνικο ντέρμπι με τη Γρανάδα, από το πρώτο ημίχρονο. Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ρουμπέν Κάστρο, που σκόραρε δύο φορές και δημιούργησε άλλες δύο η Ρεάλ Μπέτις συνέτριψε την αντίπαλό της με 5-1 μέσα στο «Στάδιο Κάρμενες».

Από το 30ο μέχρι το 34ο λεπτό το σκορ ήταν ήδη στο 0-3 με τον Κάστρο να βρίσκει δίχτυα δύο φορές και τον Ινίγο Λόπεθ να στέλνει τη μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο Παβόν στο 53 ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4, ύστερα από ασίστ του Κάστρο. Η μοναδική αντίδραση από τη Γρανάδα ήταν στο 72 όταν και μείωσε σε 1-4 με τον Αράντα. Το τελικό 1-5 διαμόρφωσε ο Άνχελ Λόπεθ πέντε λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα.