Home SPORTS NEWS Ήττα… ταφόπλακα για Τσεχία (video)

Ήττα… ταφόπλακα για Τσεχία (video)

Η Αρμενία έκανε το «μπαμ» και πήρε μεγάλη νίκη με 2-1 με γκολ στις καθυστερήσεις στην «Εντέν Αρένα» της Πράγας κόντρα στην Τσεχία για τον 2ο όμιλο των προκριματικών του Μουντιάλ στη ζώνη της Ευρώπης, αποτέλεσμα που περιορίζει κατά πολύ τις ελπίδες της γηπεδούχου για την πρωτιά, ενώ και η κατάκτηση της δεύτερης δυσκολεύει… Αντίθετα, η φιλοξενούμενη, πέτυχε νέα μεγάλη εκτός, καθώς είχε προηγηθεί ο θρίαμβος με 4-0 στη Δανία, και έπιασε στους 9 βαθμούς την Τσεχία…

Στο 31’ ο Μκρτσιάν έκανε το 1-0 για τους Αρμενίους, και η Τσεχία ισοφάρισε στο 70’ με τον Ροζίτσκι. Τη νίκη στους φιλοξενούμενους έδωσε ο Γκαζαριάν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι συνθέσεις
ΤΣΕΧΙΑ: Τσεχ, Γκέμπρε Σελασιέ, Κάντλετς, Σίβοκ, Χούσμπαερ, Λιμπέρσκι (65’ Σόυτσι), Κόζακ, Ροσίτσκι, Ράμπουσιτς (55’ Κάντλετς), Πλασίλ, Γίρασεκ (62’ Βάνεκ).
ΑΡΜΕΝΙΑ: Μπερεζόφσκι (69’ Κασπάροφ), Χαρουάν, Αρζουμανιάν, Μρτσιάν,Γεντιγκαριάν, Γκαζαριάν, Χοβνανισιάν (70’ Πινέιρο), Μοβσισιάν, Μκοϊάν, Μκιταριάν, Οζιμπίλιθ (27’ Χαϊραπετιάν).