Home SPORTS NEWS Πέρασε από την Μπέτις η Ντεπορτίβο

Πέρασε από την Μπέτις η Ντεπορτίβο

123

Επιστροφή στις νίκες για την Ντεπορτίβο – μετά από την εντός έδρας ήττα της 4ης αγωνιστικής (2-3) από τη Χιχόν – που νίκησε εκτός έδρας την Μπέτις με 2-1.

Η ομάδα του Βίκτορ Σάντσεθ άνοιξε το σκορ, στο “Μπενίτο Βιγιαμαρίν” της Σεβίλλης, με την γκολάρα του Καρτάμπια στο 54′, αν και πέντε λεπτά αργότερα ο Βραζιλιάνος Πέτρος (είχε βρεθεί στο μεταγραφικό στόχαστρο της ΑΕΚ) ισοφάρισε για τους “μπλανκιβέρντες”.

Ωστόσο η ομάδα της Γαλικίας είχε την τελευταία λέξη, η οποία γράφτηκε δια ποδός Φαζρ, στο 72ο λεπτό. Στην 7η θέση η Ντεπορτίβο, μετά την εντυπωσιακή της εκκίνηση στη φετινή Primera, χαμηλά στη 15η η Μπέτις.

Στα αξιοσημείωτα, ο τραυματισμός του Φαν ντερ Φάαρτ, στο επίσημο ντεμπούτο με τη φανέλα της Μπέτις.

ΜΠΕΤΙΣ: Αδάν, Πιτσίνι, Μπρούνο, Βέστερμαν, Βάργκας, Χοακίν, Τόρες (75′ Ρενέλα), Πέτρος, Φαν ντερ Φάαρτ (49′ Θεμπάγιος), Μολίνα (60′ Φαν Βολφσβίνκελ), Κάστρο

ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ: Λουξ, Λάουρε, Αλεχάνδρο Αρίμπας, Σίντνεϊ, Φερνάντο Ναβάρο, Ντομίνγκεθ (60′ Μπόρχες), Πέδρο Μοσκέρα, Λουιζίνιο, Καρτάμπια (67′ Χουανφράν), Φαζρ, Ροδρίγκες (64′ Λούκας Πέρεθ).

Πηγή: Sport24.gr