Home SPORTS NEWS Πρώτη νίκη για Ντεπορτίβο

Πρώτη νίκη για Ντεπορτίβο

lacoruna

Με επιβλητική εμφάνιση, η Ντεπορτίβο Λα Κορούνια πήρε το πρώτο της τρίποντο, επικρατώντας με 3-1 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο, και σκαρφάλωσε στην 7η θέση της Primera, παραμένοντας αήττητη.

Το σκορ για τους Γαλιθιάνους άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Σέλσο Μπόρχες, για να ισοφαρίσει για τους γηπεδούχους ο Εμπαρμπά στο 27′. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα, ο Λουίς Αλμπέρτο ξανάδωσε το προβάδισμα στην Ντέπορ, για να κλειδώσει τη νίκη στο 61′ ο Λούκας Πέρεθ με το δεύτερό του φετινό γκολ.

ΡΑΓΙΟ ΒΑΓΙΕΚΑΝΟ: Χουάν Κάρλος, Κίνι (62′ Μπανγκουρά), Ντιέγο Γιορέντε, Αντόνιο Αμάγια, Νάτσο Μαρτίνεθ, Ρομπέρτο Τρασόρας, Ραούλ Μπαένα, Έμπερτ, Άντρι Εμπάρμπα, Πάμπλο Ερνάντεθ (80′ Φαρίνια), Χάβι Γκέρα (62′ Μανούτσο Γκονσάλβες)
ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ: Λουξ, Λάουρε, Αλεχάνδρο Αρίμπας (78′ Λόπο), Σίντνεϊ, Φερνάντο Ναβάρο, Χουανφράν (72′ Χουάν Ντομίνγκεθ), Μπόρχες, Πέδρο Μοσκέρα, Φαζρ, Λουίς Αλμπέρτο (64′ Λουιζίνιο), Λούκας Πέρεθ