Home SPORTS NEWS Δύο “σφυριές” από τον Παγιέτ

Δύο “σφυριές” από τον Παγιέτ

westham

Ο Ντιμιτρί Παγιέτ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής στο ματς που “έκλεισε” την 5η αγωνιστική της Premier League, καθώς ήταν αυτός που με δύο γκολ, χάρισε στη Γουέστ Χαμ τη νίκη με 2-0 επί της Νιουκάστλ.

Ο Γάλλος επιθετικός άνοιξε το σκορ με υπέροχο πλασέ μόλις στο 9ο λεπτό, ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, μετά από… ριμπάουντ σε αντεπίθεση των “σφυριών”, διπλασίασε τα τέρματά του, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Έτσι, η ομάδα του Σλάβεν Μπίλιτς σκαρφάλωσε στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -6 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι, ενώ οι “καρακάξες” παρέμειναν χωρίς νίκη, πέφτοντας παράλληλα στην τελευταία θέση, μόλις με 2 βαθμούς.

ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Ράντολφ, Τόμκινς, Ριντ, Ογκμπόνα (42′ Τζένκινσον), Κρέσγουελ, Νομπλ, Κουγιατέ, Λανσίνι (59′ Πέδρο Ομπιάνγκ), Παγιέτ, Μόουζες (88′ Κάρολ), Σακό
ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ: Κρουλ, Γιάνματ, Εμπεμπά, Κολοτσίνι, Αϊνταρά, Άνιτα (60′ Ντε Γιονγκ), Κόλμπακ, Σισοκό, Βαϊνάλντουμ (79′ Άαρονς), Τοβέν (60′ Αγιόθε Πέρεθ), Σισέ

West Ham United 2-0 Newcastle United # Dimitri Payet [Doublé]West Ham United 2-0 Newcastle United # Dimitri Payet [Doublé]Exclusive Live Sports HD