Home SPORTS NEWS Υπέκυψε και η Ουρουγουάη στο Εκουαδόρ

Υπέκυψε και η Ουρουγουάη στο Εκουαδόρ

ecuador

Το Εκουαδόρ υποδέχτηκε την Ουρουγουάη φιλοδοξώντας μετά την Αργεντινή να κερδίσει άλλη μια μεγάλη ομάδα. Η ομάδα του Κιντέρος προηγήθηκε στο 23′ με τον Καϊσέδο με τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στο 49′ με τον Καβάνι. Οι γηπεδούχοι όμως ήταν αποφασισμένοι και ο Μαρτίνες στο 59′ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Την ίδια ώρα Χιλή και Κολομβία μοιράστηκαν από ένα βαθμό στο Σαντιάγκο. Οι πρωταθλητές Λατινικής Αμερικής προηγήθηκαν με κεφαλιά του Βιδάλ στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου, αλλά ο Χάμες Ροντρίγκες εκμεταλλεύτηκε ένα λάθος της άμυνας της Χιλής και ισοφάρισε. Με την φανέλα της Κολομβίας ντεμπούτο έκανε ο Φελίπε Πάρντο του Ολυμπιακού ο οποίος μπήκε στο 85ο λεπτό στην θέση του Μαρτίνες.

Τέλος, η Βολιβία με τον Ραμάγιο να πετυχαίνει δύο γκολ επικράτησε της Βενεζουέλας με 4-2.

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Εκουαδόρ-Ουρουγουάη 2-1 (23′ Καϊσέδο, 59′ Μαρτίνες-49′ Καβάνι)
Χιλή-Κολομβία 1-1 (45′ Βιδάλ-68′ Ροντρίγκες)
Βολιβία-Βενεζουέλα 4-2 (19′, 45′ Ραμάγιο, 23′ πεν. Άρτσε, 49′ Καρντόσο-31′ Ροντον, 55′ Μπλάνκο)