Home SPORTS NEWS Φιλική νίκη στα πέναλτι για τη Μάντσεστερ Σίτι επί της Ντόρτμουντ

Φιλική νίκη στα πέναλτι για τη Μάντσεστερ Σίτι επί της Ντόρτμουντ

mancity-bvb

Στα πέναλτι κρίθηκε η φιλική αναμέτρηση για το International Champions Cup ανάμεσα σε Μάντσεστερ Σίτι και Μπορούσια Ντόρτμουντ. Οι “Πολίτες” άνοιξαν το σκορ στο 79ο λεπτό με τον Αγκουέρο, με τον Σίλβα να του δίνει έτοιμο γκολ. Η ισοφάριση ήρθε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Πούλισιτς και το παιχνίδι οδηγήθηκε στη διαδικασία των πέναλτι.

Με χαμένα πέναλτι, ένα από λάθε ομάδα, ξεκίνησε η διαδικασία. Μπούρκι και Γκαν απέκρουσαν τις εξτελέσεις των Γκαρθία και Πάσλακ αντίστοιχα. Ακολούθησαν δέκα εύστοχες εκτελέσεις και στη συνέχεια ο πορτιέρο της Ντόρτμουντ έπιασε το πέναλτι του Στέρλινγκ, όμως ο Λάρσεν δεν ευστόχησε και παρέμεινε το 5-5. Ο Τασέντε σκόραρε στο 15ο πέναλτι και ο Γκαν απέκρουσε την εκτέλεση του Μερίνο δίνοντας τη νίκη στη Σίτι.