Home SPORTS NEWS Παραμένει ψηλά η Μπιλμπάο, κέρδισε 3-1 τη Σεβίλλη

Παραμένει ψηλά η Μπιλμπάο, κέρδισε 3-1 τη Σεβίλλη

bilbao

Στα ψηλά στρώματα της βαθμολογίας παραμένει η Αθλέτικ Μπιλμπάο, που κέρδισε 3-1 την Σεβίλλη και ανέβηκε στους 12 βαθμούς σε έξι αγώνες. Με γκολ του Σαν Χοσέ στο 26′ προηγήθηκαν οι Βάσκοι, με τον Νασρί να ισοφαρίζει στο δέκατο λεπτό του δεύτερου μέρους. Ο Μπαλενθιάγα στο 66′ έδωσε πάλι προβάδισμα στην Μπιλμάπο, που πέτυχε τρίτο γκολ με την Αντούριθ στο 90ο λεπτό.

Στον αγώνα που άνοιξε το σημερινό πρόγραμμα, η Έιμπαρ κέρδισε στην έδρα της με 2-0 την Σοσιεδάδ, που αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο από το πρώτο ημίχρονο. Με αυτογκόλ του Ιγιαραμέντι στο 57′ πήραν προβάδισμα οι γηπεδούχοι, ενώ στο 66′ Μπεμπέ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Τα στιγμιότυπα του ματς:

Атлетик Бильбао – Севилья 3-1 (24 сентября 2016 г, Чемпионат Испании) от Независимый спорт на Rutube.