Home SPORTS NEWS Ο Ιμόμπιλε στις καθυστερήσεις λύτρωσε την Ιταλία

Ο Ιμόμπιλε στις καθυστερήσεις λύτρωσε την Ιταλία

imobile

Με γκολ του Τσίρο Ιμόμπιλε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τα Σκόπια εκτός έδρας, η Ιταλία πήρε τη νίκη με ανατροπή. Ο παίκτης της Λάτσιο είχε πετύχει μάλιστα το 2-2, με τους γηπεδούχους να είχαν προηγηθεί στο σκορ με γκολ στο 59ο λεπτό, αφού πρώτα είχαν ισοφαρίσει στο 57′ το γκολ του Μπελότι στο πρώτο μέρος.

Με γκολ των Κόστα και Νολίτο στο δεύτερο ημίχρονο, η Ισπανία πέρασε νικηφόρα από την Αλβανία, ενώ “τρίποντο” πήρε και το Ισραήλ. Φοβερό ματς στην Σερβία, με την Εθνική ομάδα της χώρας να επικρατεί με 3-2 της Αυστρίας. Δεν ήταν αρκετό το γκολ του Μπέιλ για την Ουαλία, που έμεινε στην ισοπαλία με τη Γεωργία, ενώ “διπλό” στην Μολδαβία πέτυχε η Ιρλανδία. Εντός έδρας νίκες για Ισλανδία και Ουκρανία επί της Τουρκίας και Κοσόβου αντίστοιχα, ενώ “διπλό” για την Κροατία στη Φιλανδία.

Στιγμιότυπα από όλες τις αναμετρήσεις:

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα στους αγώνες της 3ης αγωνιστικής σε 4ο, 7ο και 9ο όμιλο:

4ος όμιλος
Ουαλία-Γεωργία 1-1 (10΄ Μπέιλ – 57΄ Οκριασβίλι)
Μολδαβία-Ιρλανδία 1-3 (45΄+ Μπουγκάγιεφ – 2΄ Λονγκ, 69΄, 76΄ ΜακΛιν)
Σερβία-Αυστρία 3-2 (6΄, 23΄ Μίτροβιτς, 74΄ Τάντιτς – 15΄ Σάμπιτζερ, 63΄ Γιάνκο)

7ος όμιλος
Ισραήλ-Λιχτενστάιν 2-1 (3΄, 16΄ Χεμέντ – 49΄ Γκόπελ)
Αλβανία-Ισπανία 0-2 (55΄ Ντιέγκο Κόστα, 63΄ Νολίτο)
ΠΓΔΜ-Ιταλία 2-3 (57΄ Νεστορόφσκι, 59΄ Χασάνι – 24΄ Μπελότι, 75΄, 90΄+2 Ιμόμπιλε)