Home DON'T MISS Τριάρα της Βραζιλίας στην Αργεντινή

Τριάρα της Βραζιλίας στην Αργεντινή

brasil3

Θρίαμβος για τη Βραζιλία στο ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής για τα προκριματικά του Μουντιάλ στη ζώνη της Λατινής Αμερικής. Η Σελεσάο νίκησε άνετα την Αργεντινή με 3-0 και διατηρήθηκε στην κορυφή του ομίλου! Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Νεϊμάρ, με ένα γκολ και μια ασίστ. Το 1-0 έκανε ο Κοουτίνιο στο 25ο λεπτό και ο Νεϊμάρ στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στην ομάδα του. Το τρίτο γκολ πέτυχε ο Παουλίνιο στο 58′.

Οι Μέσι, Αγουέρο, Ντι Μαρία και Ιγκουαΐν, δεν κατάφεραν να αλλάξουν την τύχη του αγώνα. Πλέον η Αργεντινή ίσως αρχίσει να φοβάται μέχρι και για τον αποκλεισμό, αφού είναι στην 6η θέση, αν και η διαφορά από τις προνομιούχες θέσεις που δίνουν πρόκριση δεν απέχουν πολύ.

Στα άλλα παιχνίδια η Βενεζουέλα έριξε “5άρα” της Βολιβίας, ενώ σούπερ “διπλό” πέτυχε το Περού στην Παραγουάη. Νίκη της Ουρουγουάης επί του Εκουαδόρ και λευκή ισοπαλία στο Κολομβία-Χιλή τα άλλα αποτελέσματα΄.

Στιγμιότυπα από τις αναμετρήσεις:

Парагвай – Перу 1:4. Обзор матча. Квалификация ЧМ-2018. от GOALTIME – ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Колумбия – Чили (Обзор матча) “MyFootball.ws” от MyFootball.ws – Футбол онлайн на Rutube.