Home SPORTS NEWS Με συνοπτικές διαδικασίες πέρασε στον τελικό η Γερμανία, ρίχνοντας “4άρα” στο Μεξικό

Γνωστό πλέον το ζευγάρι του τελικό στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών, εκεί όπου Γερμανία και Χιλή θα διεκδικήσουν το τρόπαιο της διοργάνωσης. Τα “πάντσερ” πήραν την πρόκριση με συνοπτικές διαδικασίες, επικρατώντας με 4-1 του Μεξικού.

Πριν καν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο η Παγκόσμια Πρωταθλήτρια είχε πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Γκορέτσκα αν σκοράρει δις, ενώ στο 59′ ο Βέρνερ ανέβασε περισσότερο το δείκτη του σκορ. Ένα λεπτό πριν το 90λεπτο ο Φαμπιάν μείωσε σε 3-1, αλλά στις καθυστερήσεις ο Γιουνές διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.