Home TOP NEWS Αγωνίστηκε ο Μπασίρου στο φιλικό με τις Σεϋχέλλες

Αγωνίστηκε ο Μπασίρου στο φιλικό με τις Σεϋχέλλες

Σε φιλικό που έγινε το απόγευμα η Εθνική ομάδα Κομορών επικράτησαν με το βαρύ 7-1 της αντίστοιχης ομάδας των Σεϋχελλών.

Για την ιστορία η Εθνική Κομορών βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με τον Faiz Selemanie στο 31ο λεπτό, στο 35ο λεπτό ο Mohamed Youssouf διπλασίασε τα τέρματα της Εθνικής του ομάδας και ο Ahmed Mogni διαμόρφωσε το 3-0 που έμελλε να είναι και το σκορ ημίχρονου.

Στην επανάληψη οι Κομόρες συνέχισαν στους ίδιους ρύθμους με τον Ahmed Mogni να κάνει το 4-0 στο 50ο λεπτό. Στην συνέχεια ο El Fardou Ben ανέλαβε δράση και πέτυχε τα άλλα τρία γκολ της ομάδας του στο 63ο, 75ο και 83ο λεπτό. Οι Σεϋχέλλες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 6-1 στο 78ο λεπτό.

Να σημειώσουμε ότι ο ποδοσφαιριστής της ομάδας μας Φουάντ Μπασίρου αγωνίστηκε στο φιλικό παιχνίδι κι όταν το αποτέλεσμα ήταν στο 4-0, δηλαδή μετά το 50ο λεπτό.