Home TOP NEWS Μοιρασιά στο Μακάρειο κι από ένα βαθμό η Δόξα και η Πάφος

Μοιρασιά στο Μακάρειο κι από ένα βαθμό η Δόξα και η Πάφος

Στον εξ αναβολής αγώνα που έγινε στο Μακάρειο μεταξύ της Δόξας και της Πάφος FC, οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1, αποτέλεσμα φυσικά που δεν αφήνει ικανοποιημένη την ομάδα των φιλοξενουμένων.

Η Δόξα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό με ένα εξαιρετικό γκολ του Εμπραλίτζε με σουτ έξω από την περιοχή του Σισκόφσκι. Το προβάδισμα η προσφυγική ομάδα το κράτησε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Ντάργκο Μίλανιτς πίεσε αρκετά την Δόξα, πέτυχε την ισοφάριση στο 74ο λεπτό με τον Παλάσιος, στο 79ο λεπτό σκόραρε με τον Πάντσεον, ωστόσο το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Μέχρι τέλος δεν άλλαξε κάτι και το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα που σφράγισε τις προσπάθειες των δύο ομάδων στο παιχνίδι.