Home TOP NEWS Τεσσάρα ο Ολυμπιακός, έκατσε στο “x” η μπίλια στο “Στέλιος Κυριακίδης”!

Τεσσάρα ο Ολυμπιακός, έκατσε στο “x” η μπίλια στο “Στέλιος Κυριακίδης”!

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 7ης αγωνιστικής των πλέι – οφ του πρωταθλήματος CYTA.

Για το πρώτο γκρουπ η Πάφος FC φιλοξένησε τον Άρη στο “Στέλιος Κυριακίδης” με τις δύο ομάδες μετά από ένα ματς με δραματικό φινάλε να μένουν στην ισοπαλία και να μοιράζονται από ένα βαθμό. Η ομάδα της Λεμεσού ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 90+2 με τον Ντελμίρο και έξι λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 90+8 η Πάφος FC διαμόρφωσε το τελικό σκορ με τον Ζαίρο.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας που έγινε στο Τσίρειο Στάδιο η ΑΕΛ τα είπε με τον Ολυμπιακό, με τους “μαυροπράσινους” να παίρνουν μια μεγάλη νίκη με 0-4 και να κάνουν άλλο ένα αποφασιστικό βήμα για την παραμονή τους στην Α’ κατηγορία. Για το σύνολο του Τούτιτς σκόραραν οι Τιάγκο στο 33ο λεπτό, ο Γουίλσον στο 63ο λεπτό, ο Σάλι στο 84ο λεπτό, ενώ το πρώτο τέρμα που στο 30ο λεπτό ήρθε από αυτογκόλ του Σωτηρίου.