Home Uncategorized Βάζει…αλλά τρώει κιόλας η Ιταλία (video)

Βάζει…αλλά τρώει κιόλας η Ιταλία (video)

Ξεμούδιασμα” με νίκη 5-3 της Ιταλίας επί της Φλουμινένσε, με πρόσωπο της φιλικής αναμέτρησης των Ιμόμπιλε ο οποίος πέτυχε χατ τρικ. Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεσή της και τον Πραντέλι να κάνει δοκιμές λίγες μόλις μέρες πριν από την έναρξη του Μουντιάλ, η “σκουάντρα ατζούρα” πήρε μία ψυχολογική ανάταση, μετά τις δύο ισοπαλίες με Ιρλανδία και Λουξεμβούργο.

Στο 23′ άνοιξε το σκόρ με τέρμα του Ινσίνιε αλλά δύο λεπτά αργότερα η Φλουμινένσε έφερε το παιχνίδι στα ίσια με γκολ του Τσικίνιο. Η Ιταλία στο 31′ μπήκε και πάλι στη θέση του οδηγού με τον Ιμόμπιλε να πετυχαίνει το πρώτο του γκολ, κάνοντας το 2-1. Όμως και πάλι η ¨Φλου” απάντησε γρήγορα, καθώς στο 37′ ο Καρλίνιος ισοφάρισε το ματς για δεύτερη φορά, διαμορφώνοντας το 2-2, με το οποίο τελείωσε το πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο 45λεπτο τα γκολ συνεχίστηκαν. Ο  Ιμόμπιλε “χτύπησε” δύο φορές σε δύο λεπτά, στο 53’ και στο 54’, διαμορφώνοντας το δείκτη του σκορ στο 4-2. Δεν πέρασαν παρά δύο ακόμη λεπτά και στο 55′, ο Ινσίνιε με δεύτερο προσωπικό γκολ άνοιξε την ψαλίδα στα τρία τέρματα διαφοράς για την Ιταλία. Τέλος η Φλουμινένσε μείωσε στο 65′ με τον Καρβάλιο σε 5-3, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.