Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Νίκη με ανατροπή και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής

Νίκη με ανατροπή και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής

Μετά από πέντε αγωνιστικές που ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ και Ανόρθωση ισοβαθμούσαν στην κορυφή του Πρωταθλήματος Νέων U19 στο Φούτσαλ, ήταν καιρός να μείνει κάποια μόνη της εκεί. Μετά το ντέρμπι μεταξύ των δύο ομάδων, το “τριφύλλι” απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, αφού επικράτησε με ανατροπή και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Οι “πράσινοι” διατήρησαν το απόλυτο τους και βλέπουν με μεγαλύτερη αισιοδοξία τη συνέχεια, έχοντας πλέον το προβάδισμα για τον τίτλο, αν και είναι νωρίς στη σεζόν.

Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής λοιπόν, η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ κέρδισε εντός έδρας με 6-3 την ομάδα της Αμμοχώστου, που με δύο γκολ σε 5ο και 7ο λεπτό πήρε σημαντικό προβάδισμα στο ματς. Στο 9′ ο Χάρης Κουλλούπα μείωσε σε 2-1 και στο 16ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση από τον Σταμάτη Θωμά. Στο 27′, δηλαδή τρία λεπτά πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Χάρης Κουλλούπα έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα μας, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο παιχνίδι.

Στην επανάληψη συνέχισε από εκεί που έμεινε στο πρώτο μέρος η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ και στο 48′ πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Ηλία Κυπρή να βρίσκει δίχτυα. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μάμας Λοΐζου χρίστηκε σκόρερ, ενώ στο 56′ ο Τάσος Μηλιδώνης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-2, για να διαμορφώσει η φιλοξενούμενη ομάδα το τελικό αποτέλεσμα δύο λεπτά πριν από το φινάλε του ματς.