Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Σαλαμίνα – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-1

Σαλαμίνα – ΟΜΟΝΟΙΑ 0-1

img_7771

Πρώτο διπλό για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο πρωτάθλημα με μαγικό γκολ του Μάρκο Σοάρες! Οι πράσινοι τα βρήκαν σκούρα απέναντι στην Σαλαμίνα, ωστόσο ο Αφρικανός είχε τη λύση!

Απολαύστε πιο κάτω το γκολ του.

Τέλος Αγώνα

90’+4′ Αδύναμο σουτ, στην αγκαλιά του Λεβίτα

90’+3′ Ο Ζοάο Άλβες στη θέση του Τζίμη

90’+2′ Στην γωνιά με την μπάλα ο Μαργκάσα, περνάει ο χρόνος

+4 ΛΕΠΤΑ

89′ Κρατάει μπάλα η ΟΜΟΝΟΙΑ

88′ Τρυπώνει στην περιοχή ο Φρέντι, διώχνει ο Μπενίτεθ

86′ Πρέπει να πάρουν μπάλα οι πράσινοι

84′ Κόρνερ για Σαλαμίνα, διώχνει ο Λεβίτα

83′ Προσπαθεί να απαντήσει η Σαλαμίνα και χρειάζεται προσοχή

82′ Ο Μαργκάσα στη θέση του Ασίς

81′ Κίτρινη στον Όπερ για φάουλ στον Λεβίτα που πήρε μπάλα

80′ Ο Όπερ στη θέση του Γκρέι

Απολαύστε την γκολάρα του Σοάρες

78′ ΓΚΟΛΑΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΡΚΟ ΣΟΑΡΕΣ. Ο Αφρικανός με κανονιά νικάει τον Κόβατς, από πολύ μακρινή απόσταση!

77′ Παρολίγο το αυτογκόλ μετά από εκτέλεση φάουλ του Σοάρες. Ο Κόβατς απομάκρυνε σε κόρνερ

76′ Σόουζα στη θέση του Σαβέεντρα

76′ Κίτρινη: Λαμπρόπουλος

75′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον αντίπαλο, αποκρούει ο Λεβίτα

74′  Επαναρχίζει ο αγώνας

Ένταση Αμμόχωστος

72′ Ο Σκαπούλης διακόπτει διότι ο βοηθός δεν μπορεί να συνεχίσει αφού από πίσω του υπάρχει ένταση μεταξύ των δύο κερκίδων

70′ Οι δύο κερκίδες ανταλλάζουν εδώ και 10 λεπτά υβριστικά συνθήματα

69′ Ο Α.Αλβες στη θέση του Σκέμπρι

68′ Εκπληκτικό γκολ από τον Σκέμπρι, δεν μετράει όμως, αφού είναι σε θέση οφσάιντ.

67′ Κόρνερ μετά από εκτέλεση φάουλ από τον Σοάρες

66′ Ετοιμάζει Αντρέ Άλβες ο Σαβέφκσι! Ο Σκοπιανός περιμένει από τον Βραζιλιάνο πολλά.

65′ Κόρνερ μετά από προσπάθεια του Φρέντι. Μετά την εκτέλεση δεν έγινε τίποτα ιδιαίτερο.

64′ Σέντρα του Σκάρα, διώχνει η άμυνα

63′ Μπαλιά του Ασίς στον Φρέντι, συρτό σουτ ο Αφρικανός, παράλληλη με το τέρμα η μπάλα, πάει έξω

62′ Ο κόσμος σπρώχνει την ομάδα με συνεχόμενο τραγούδι

60′ Ανανεώνει την επίθεση της η Σαλαμίνα με φάουλ. Πάνω από τα δοκάρια του Λεβίτα η μπάλα. Δεν έγινε φάουλ πιο πριν

59′ Εντολές στους παίκτες του δίνει ο Σαβέφκσκι.

58′ Αλλαγή για Σαλαμίνα,  ο Μορέιρα μπαίνει στη θέση του Σεμέδο

55′ Δεν μπορεί η ΟΜΟΝΟΙΑ να κάνει οργανωμένη επίθεση και να απειλήσει

54′ Άργησε να κάνει το σουτ ο Τζίμης εντός περιοχής, όταν ο Φρέντι του την έστρωσε

53′ Επικίνδυνη αντεπίθεση από τον Χ”Παντελίδη, η μπάλα κτύπησε στο χέρι του ευτυχώς και σταμάτησε η φάση

51′ Εκτελεί ο Λέο, κοντράρει η μπάλα και πάει στον κήπερ

50′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΟΜΟΝΟΙΑ! Χέρι από αμυντικό.

49′ Ατομική ενέργεια του Τζίμη, όμως η μπαλιά του δεν ήταν καλή

47′ Φάουλ σε καλό σημείο για τη Σαλαμίνα. Στο τοίχος η μπάλα και στην συνέχεια οφσάιντ

46′ Κόρνερ για την ομάδα μας. Διώχνει ο Κόβατς και βγάζει την Σαλαμίνα σε αντεπίθεση. Τελικά ο Σκάρα παίρνει την μπάλα και επιστρέφει στον Λεβίτα

46′ έναρξη β’ ημιχρόνου

Με τους ίδιους ένδεκα οι δύο ομάδες

Σαλαμίνα-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-0 Ημίχρονο 08/12/12

Τέλος Ημιχρόνου

45’+1′ Ευκαιρία με τον Νούνο στην μικρή περιοχή, ο Μπενίτεθ έκοψε με τον ώμο!

+1 λεπτό δίνει ο Σκαπούλης, ενώ υπήρχαν πολλές καθυστερήσεις

44′ Χωρίς στόχο η μπαλιά του Φρέντι. Πολλά λάθη από τους πράσινους, κυρίως λανθασμένες μπαλιές. Αποτέλεσμα της καλής άμυνας της Σαλαμίνας.

43′ Δεν προλαβαίνει ο Φρέντι μπαλιά στην περιοχή

43′ Κλέβουν οι πράσινοι και ξεκινάνε μια νέα προσπάθεια για γκολ πριν το ημίχρονο. Ο Χάρης πίεσε τον αντίπαλο του και πήρε τη μπάλα

42′ Συρτή σέντρα του Χριστοφή, μαζεύει ο Κόβατς προ του Φρέντι

41′ Δυνατό σουτ του Τζίμη , άουτ

40′ Ζητάει φάουλ ο Νούνο, σε ατομική ενέργεια του, τον ρίχνει ο Λαμπρόπουλος αλλά δεν δίνεται κάτι

38′ Καλή φάση για την ομάδα μας, σουτ του Λέο, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κόβατς

35′ Δύσκολα δημιουργεί φάσεις η ΟΜΟΝΟΙΑ. Καλά κλεισμένη η Νέα Σαλαμίνα

34′ Διακοπή αφού ο Πιτσιέλι έμεινε στο έδαφος

32′ Φάουλ του Λέο στον Μοδέστε εκτός περιοχής. Εκτέλεσε ο Σαβέεντρα, έδιωξε η άμυνα

31′ έκλεψε ο Σκέμπρι και δοκίμασε να βγάλει την ομάδα μας στην αντεπίθεση, στην συνέχεια έγινε κακή μπαλιά από το κέντρο και χάλασε ο αιφνιδιασμός

31′ Παραμένει στην επίθεση η Σαλαμίνα.

30′ Σταματάει τον Γκρέι ο Ντάνιελσον, πριν μπει με απειλητικές διαθέσεις στην περιοχή

29′ Έκλεψε ο Ασσίς και προσπάθησε να βρει τον Φρέντι, η μπάλα όμως πήγε σε αντιπάλους

27′ Έπεσε ο ρυθμός με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη

25′ Κρατάει μπάλα η ΟΜΟΝΟΙΑ και ψάχνει διαδρόμους

24′ Ζητάνε φάουλ Ασίς και Χάρης, διπλό φάουλ και ο Σκαπούλης δεν δίνει τίποτα.

22′ Απομακρύνει η άμυνα μας με την Σαλαμίνα να πιέζει όμως ψηλά και να ψάχνει συνεχώς ανανέωση επίθεσης

20′ Μόνιμη πηγή κινδύνου οι Γκρέι και Σεμέδο

19′ Μαζεύει ο Κόβατς την μπάλα μετά από εκτέλεση κόρνερ

18′ Σέντρα του Τζίμη μετά από κίνηση του, δεν υπάρχει κανείς

17′ Φάση με τον Σκέμπρι για ΟΜΟΝΟΙΑ. Πλασάρει και η μπάλα διώχνεται σε κόρνερ

16′ Διώχνει ο Λεβίτα σε τετ α τετ του Σεμέδο

15′ Επιθετικό φάουλ του Γκρέι δίνει ο Σκαπούλης. Η μπάλα στη συνέχεια πέρασε κάτω από τα πόδια του Λεβίτα που αιφνιδιάστηκε! Το γκολ δεν μέτρησε αφού προηγήθηκε σφύριγμα, ίσως να μην υπήρχε όμως φάουλ.

14′ Διώχνει υπό πίεση ο Λεβίτα. Στο δικό μας μισό τώρα η Σαλαμίνα

13′ Εκτέλεσε ο Μάρκο Σοάρες, μετά από αρκετές προσπάθειες η μπάλα έφτασε στον Φρέντι που έπιασε το σουτ αλλά ο Κόβατς απομάκρυνε με τα πόδια. Καλή φάση για την ΟΜΟΝΟΙΑ

12′ Πρώτο κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

11′ Ξανά η Σαλαμίνα απειλεί, μαζεύει ο Λεβίτα πριν τον Λαμπρόπουλο

10′ Εξαιρετική ενέργεια από τον Ασίς, περνάει 2-3 παίκτες, κάνει το σουτ, άστοχο

9′ Σταματάει με επιτυχία τον Γκρέι ο Ντανιέλσον

8′ Πάσα του Νούνο στην περιοχή της Σαλαμίνας, ο Φρέντι βρίσκει αέρα!

7′ Πρώτο κόρνερ για την Σαλαμίνα. Μαζεύει ο Λεβίτα

5′ Καλή φάση για την Σαλαμίνα, απομακρύνει αρχικά ο Αντράντε και στην συνέχεια ο Χάρης κόβει εκ νέου την μπάλα με όμορφη προσπάθεια. Οι παίκτες της Σαλαμίνας ζήτησαν πέναλτι, αλλα η μπάλα καθαρά βρήκε στο σώμα του.

4′ Προσπαθεί ανεπιτυχώς να βρει τον Ασίς ο Σκάρα, εκτός περιοχής της Σαλαμίνας

-Σκέμπρι και Ασίς αλλάζουν θέσεις

3′ Κλέβει την μπάλα από αντίπαλο του ο Χάρης Κυριάκου. Συνεχίζει από κει που έμεινε στο περασμένο παιχνίδι ο Χάρης.

2′ Πολύ καλή άμυνα από τον Χριστοφή που τρέχει και σταματά τον Γκρέι

*Στο αριστερό άκρο της επίθεσης κινείται ο Νούνο Ασίς, με τον Σκέμπρι να είναι πίσω από τον Φρέντι και τον Τζίμη δεξιά.