Home TOP NEWS Νέα ήττα για Ανόρθωση – Νίκη για Απόλλωνα, κωμωδία στο Παφιακό

Νέα ήττα για Ανόρθωση – Νίκη για Απόλλωνα, κωμωδία στο Παφιακό

saki8679

Την έκτη της ήττα στην φετινή σεζόν γνώρισε η Ανόρθωση η οποία τον τελευταίο καιρό βρίσκεται σε πολύ κακή κατάσταση. Η Κυρία έχασε από την συμπολίτισσα της Σαλαμίνα με 2-1 και κόλλησε στους 15 βαθμούς. Στις τελευταίες 5 αγωνιστικές η Ανόρθωση πήρε ένα βαθμό!

Η Ανόρθωση ήταν η ομάδα που μπήκε μπροστά στο σκορ με τον Ρούμπεν Ράγιος στο 27ο λεπτό. Η Σαλαμίνα πέτυχε την ανατροπή μέσα σε 4 λεπτά. Ο Μακρίεφ αρχικά στο 76′ ισοφάρισε και στο 80′ ο Μάατσι έκανε το 2-1.

Σε ένα αγώνα για γέλια και πρωταγωνιστική τον αστείο Κώστα Ψευδιώτη, ΑΕΖ και Καρμιώτισσα αναδείχθηκαν ισόπαλες 3-3. Ο ρεφ έδωσε δύο ανύπαρκτα πέναλτι στην ΑΕΖ, με τους ανθρώπους της Καρμιώτισσας να γίνονται έξαλλοι.

Ο Απόλλωνας έριξε τεσσάρα (4-1) στον συμπολίτη του Άρη. Οι γαλάζιοι είχαν προηγηθεί με 3-0 με τέρματα των Παπουλλή (15′), Ντα Σίλβα (46′) και Αγγελή (49′). Ο Άρης μείωσε με τον Αντωνίου στο 53′. Ο Πιέχ σημείωσε το 4ο γκολ για τον Απόλλωνα στο 59′.