Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Του έσπασε το αήττητο και οδεύει προς τον τίτλο

Του έσπασε το αήττητο και οδεύει προς τον τίτλο

Aca-U13-a-Thoi (3)

Άλλη μια σπουδαία νίκη πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ U13. Η ομάδα του Χάρη Καλλικά επικράτησε με 4-2 του Κεραυνού εκτός έδρας σε αγώνα για την 11η αγωνιστική και διατηρήθηκε στην κορυφή του Πρωταθλήματος Premier.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Μάριος Αντωνίου στο 21ο λεπτό, ενώ δέκα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν. Έντεκα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης ο Κεραυνός πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως στο 55′ ο Άγγελος Ζευκής έφερε το ματς στα ίσα. Με δύο γκολ του Γιώργου Ποντικού στο 60′ και το 70′ (με πέναλτι) η ΟΜΟΝΟΙΑ δραπέτευσε με το τρίποντο.

Οι πράσινοι έσπασαν το αήττητο του αντιπάλου και τον άφησαν στο -6. Επίσης, πλέον η ΟΜΟΝΟΙΑ αύξησε τη διαφορά από τη 2η θέση μετά την ισοπαλία της Ανόρθωσης, που έμεινε στο -4.

Στις τρεις αγωνιστικές που απομένουν η ομάδα μας θέλει δύο νίκες για να κατακτήσει τον τίτλο. Τις επόμενες δύο αγωνιστικές η ΟΜΟΝΟΙΑ θα φιλοξενήσει τους Διγενή Ύψωνα και Καρμιώτισσα, ενώ την τελευταία αγωνιστική πάει στην Πάφο να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.