Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Νίκησε και διατήρησε τη διαφορά

Νίκησε και διατήρησε τη διαφορά

U15-Halkanoras (69)
Με τις αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Προαιρετικού Πρωταθλήματος Παίδων U-15 στον όμιλο Λευκωσίας. Η πρωτοπόρος ΟΜΟΝΟΙΑ νίκησε εκτός έδρας την ΠΑΕΕΚ με 8-0 και έφτασε στους 36 βαθμούς, δύο περισσότερους από το Αποέλ που νίκησε επίσης εκτός έδρας με 4-1 το ΘΟΪ Λακατάμιας.

Τα οκτώ τέρματα της ομάδα μας στον αγώνα προήλθαν από δύο ποδοσφαιριστές μας, το Χρίστο Καρατζιά και το Γιώργο Κακουλλή που πέτυχαν από τέσσερα τέρματα ο κάθε ένας τους. Το σκορ άνοιξε ο Καρατζιάς μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ ο Κακουλλής με δύο γκολ σε 17ο και 27ο λεπτό έκανε το 3-0.  Στη συνέχεια πήρε πάλι τη σκυτάλη ο Καρατζιάς πετυχαίνοντας χατ-τρίκ με δύο τέρματα στο 32′ και 35′ της αναμέτρησης. Το 5-0 στο πρώτο μέρος έδωσε σημαντικό προβάδισμα στην ομάδα μας και στην επανάληψη οι παίκτες του Κυριάκου Χαϊλή έριξαν λίγο τους ρυθμούς. Οι δύο πράσινοι όμως δεν σταμάτησαν το σκοράρισμα, με τον Κακκουλή να σκοράρει στο 45ο λεπτό και να κάνει επίσης χατ-τρικ, ενώ στο 63ο λεπτό πέτυχε το τέταρτο του προσωπικό γκολ στον αγώνα, κάτι που έκανε και ο Καρατζιάς οκτώ λεπτά αργότερα ανεβάζοντας το σκορ στο 8-0, που ήταν και το τελικό.