Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Έχασαν οι μικροί

Έχασαν οι μικροί

U13b-VsDigenis (9)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας σήμερα στην Λάρνακα στα πλαίσια του πρωταθλήματος U13. Σε αγώνα που τελείωσε πριν από λίγο έχασε από την ομάδα της Ανόρθωσης με 1-0 και μετά από αυτή την εξέλιξη μένει πολύ πίσω στην βαθμολογία.

Η ομάδα μας δεν απέδωσε τα αναμενόμενα, δεν είχε πάθος θέληση και διάθεση και η ήττα ήρθε φυσιολογικά. Στο πρώτο μέρος είχαμε κάποιες καλές στιγμές χωρίς να καταφέρουμε κάτι ουσιαστικό αλλά ήταν η Ανόρθωση που έχασε 2 τετ α τετ.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση πίεσε ακόμη περισσότερο και η Ομόνοια έμεινε στον αγώνα χάριν στον τερματοφύλακα της που σταμάτησε 4 ξεκάθαρες ευκαιρίες των αντιπάλων.
Τελικά 4 λεπτά πριν από την λήξη η Ανόρθωση κατάφερε να σκοράρει και να πάρει τη νίκη.

ΟΜΟΝΟΙΑ : (Α.Αυλωνίτης) Π.Βασιλείου, Γ.Κακουλλής, Μ.Αντωνίου, Β.Χριστοδουλίδης, Στ.Σοφρωνίου, Ν.Ζαχαριάδης, Απ.Ανδρέου, Ε.Κάττος, Μ.Κόλας, Ι.Ορφανίδης, Αλ.Αυλωνίτης

(Ορ.Λεμέσιος, Γ.Παπαθανασίου, Ορ.Μυλωνάς, Α.Χ”Γιάννης, Α.Χριστοδούλου)