Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Στην παράταση πήραν την πρόκριση για τον τελικό

Στην παράταση πήραν την πρόκριση για τον τελικό

2006Lim

Εφτάρα έριξαν τα τριφυλλάκια του 2006 της Λεμεσού στο σημερινό ημιτελικό κόντρα στην Ανόρθωση(Κλ. Αμμοχώστου). Η ΟΜΟΝΟΙΑ πέρασε στον τελικό εκεί όπου θα αντιμετωπίσει πάλι την Ανόρθωση, αυτή τη φορά του κλιμακίου της Λάρνακας. Οι μικροί επικράτησαν με 7-4 των αντιπάλων τους και θα διεκδικήσουν τον τίτλο το ερχόμενο Σάββατο.

O Οδυσσέας Οδυσσέως είδε τους ποδοσφαιριστές του να μπαίνουν δυνατά στο γήπεδο αποφασισμένοι για να πάρουν τη νίκη. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την ΟΜΟΝΟΙΑ μπροστά στο σκορ με 3-2. Στην επανάληψη ο αντίπαλος έκανε την ανατροπή (4-3), όμως τα τριφυλλάκια δεν το έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας. Με το σκορ στο 4-4 οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, εκεί όπου οι πράσινοι έδειξαν πόσο το ήθελαν πετυχαίνοντας τρία γκολ. Το τελικό 7-4 έστειλε τους μικρούς στον τελικό και το πανηγύρισαν έξαλλα.