Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Αλλαγή ο ένας, πάγκο ο άλλος

Αλλαγή ο ένας, πάγκο ο άλλος

ElpidwnVsNewn (35) fiakas

Ολοκληρώθηκε το πρώτο φιλικό της Εθνικής μας ομάδας των Νέων U-19 στο Ισραήλ με τους γηπεδούχους να κερδίζουν με 3-1. Ο Σωτήρης Φιάκας μπήκε ως αλλαγή στο 69ο λεπτό ενώ ο Ανδρέας Χριστοδούλου (τερματοφύλακας) έμεινε στον πάγκο και μάλλον θα αγωνιστεί στο επόμενο φιλικό με τον ίδιο αντίπαλο.

Στο 17′ ο Μιχάλης Χαραλάμπους άνοιξε το σκορ και στο 34′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 και στο 42′ πήραν προβάδισμα (2-1). Το 3-1 γα το Ισραήλ διαμορφώθηκε δύο λεπτά πριν από το φινάλε.

Η Εθνική αγωνίστηκε με τους Ν. Χριστοδούλου, Α. Δανιήλ (46′ Ιωάννου), Φ. Χριστοδούλου, Γ. Χριστοδούλου, Ρ. Αναστασίου, Α. Φράγκου (46′ Γιωρκάτζης), Στ. Κωνσταντίνου (69′ Φιάκας), Δ. Χαραλάμπους, Π. Αρτύματά (59′ Καλλής), Μ. Χαραλάμπους (46′ Π. Χριστοδούλου), Γ. Μαλεκκίδη (69′ Ιωσηφίδης).

Κύπρος και Ισραήλ θα αγωνιστούν σε δεύτερο φιλικό, επίσης στο Ισραήλ, την ερχόμενη Τετάρτη 14 Οκτωβρίου.