Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ “Διπλό” για τους Νέους

“Διπλό” για τους Νέους

“Διπλό” στη Λάρνακα πέτυχε η ΟΜΟΝΟΙΑ U19, κερδίζοντας με 4-2 της ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων. Η ομάδα μας έφτασε έτσι τους 30 βαθμούς και ισοβαθμεί με τον Απόλλωνα στη 2η θέση, έχοντας αμφότεροι εφτά λιγότερους από την πρωτοπόρο ΑΕΛ.

Στο παιχνίδι που έγινε στη Λάρνακα τώρα, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 10′, όμως πέντε λεπρά αργότερα ο Ανδρέας Κατσαντώνης ισοφάρισε. Με αυτογκόλ του Σταύρου Χριστοφόρου στο φινάλε του πρώτου μέρους, η ΑΕΚ πήρε ξανά το προβάδισμα, αλλά στην επανάληψη οι “πράσινοι” ήταν καλύτεροι και έφτασαν στην ανατροπή. Ο Γιώργος Κακουλλής στο 55′ έκανε το 2-2, ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Στέλιος Ιακώβου έδωσε για πρώτη φορά προβάδισμα στον αγώνα για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σταύρος Χριστοφόρου στο 66′.