Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ “Αυτοκτόνησε” στο τέλος

“Αυτοκτόνησε” στο τέλος

basket-etha (1)

Έφτασε να προηγείται μέχρι και 11 πόντους, ήταν μπροστά με 5 πόντους, περίπου ένα λεπτό πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας. Όπως μας συνήθισε φέτος η καλαθοσφαιρική ΟΜΟΝΟΙΑ, στο τέλος έμεινε από δυνάμεις και έχασε στην παράταση από την ΕΝΠ με 98-86 στη παράταση. Τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι πολύ διαφορετικά, αν η ομάδα μας κατάφερνε να διαχειριστεί καλύτερα την κανονική διάρκεια που τελείωσε 79-79.

Με 1:13 πριν το τέλος, η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν μπροστά 74-79. Ένα μπλακ άουτ το οποίο ολοκληρώθηκε με χαμένη τελευταία επίθεση είχε ως αποτέλεσμα η Ένωση να ισοφαρίσει 79-79, να στείλει το ματς στη παράταση και έχοντας πολύ μεγαλύτερο βάθος, να το καθαρίσει. Κρίμα γιατί για 36-37 λεπτά, η ΟΜΟΝΟΙΑ έκανε σπουδαία εμφάνιση.

Μετά από αυτή την ήττα, η ΟΜΟΝΟΙΑ τερματίζει οριστικά 7η. Αυτό σημαίνει πως θα παίξει στα πλέι άουτ με τη τελευταία και χωρίς νίκη Αναγέννηση Γερμασόγειας. Μόνο μία ομάδα υποβιβάζεται.