Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ήττα οι παίδες, για τη δεύτερη νίκη οι Νέοι

Ήττα οι παίδες, για τη δεύτερη νίκη οι Νέοι

FutsalU17-VsArarat (27)

Την ήττα δέχθηκε στη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων U17 η ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι νεαροί έχασαν στη Λάρνακα από την ΑΕΚ με 5-2 και παρέμειναν στους τρεις βαθμούς, μετά τη νίκη στα χαρτιά στην πρεμιέρα.

Στα αποδυτήρια με το αποτέλεσμα υπέρ της ΑΕΚ με σκορ 3-0 πήγαν οι “πράσινοι”. Με την έναρξη της επανάληψης όμως μπήκαν δυνατά και κατάφεραν να μειώσουν αρχικά σε 3-1 και λίγο αργότερα σε 3-2. Προσπάθησαν για την ισοφάριση, όμως δεν ήρθε ποτέ, με την ΑΕΚ να πετυχαίνει ακόμη δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, σκοτώνοντας τον αγώνα.

Η 5άδα με την οποία ξεκίνησε η ΟΜΟΝΟΙΑ: ΧΡΙΣΤΟΣ ΣΚΟΥΦΑΡΗΣ, ΚΥΠΡΟΣ ΜΠΕΝΑΚΗΣ, ΠΕΤΡΟΣ ΖΥΜΑΡΑΣ, ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΟΓΙΑΤΖΙΗΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ.

Τη δεύτερη της νίκη ψάχνει η ΟΜΟΝΟΙΑ U21, που υποδέχεται αύριο στις 21:00 στο Πολυπροπονητήριο την ΑΕΚ Σωτήρας. Να μπουν από νωρίς δυνατά και να ελέγξουν το ρυθμού του παιχνιδιού θέλουν στην ομάδα μας και αυτό θα επιδιώξουν έτσι ώστε να πάρουν τη νίκη.