Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Ηττήθηκε στο ντέρμπι

Ηττήθηκε στο ντέρμπι

Την πρώτη της ήττα στο Πρωτάθλημα Φούτσαλ U21 γνώρισε η ομάδα Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής οι “πράσινοι” έχασαν με 4-1 από την Ανόρθωση και μάλιστα εντός έδρας. Ο Νικόλας Χαναππάς έδωσε προβάδισμα στην ομάδα μας με γκολ στο 17′ και τέσσερα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν. Η ανατροπή από την ομάδα της Αμμοχώστου ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Την αφήνουν πίσω τους την ήττα στο πράσινο στρατόπεδο και ετοιμάζονται για τον επόμενο αγώνα.

Στα άλλα δύο παιχνίδια της ημέρας νίκες πέτυχαν Ελπίδα Αστρομερίτη και ΑΕΛ, με τη δεύτερη να διατηρεί το απόλυτο, μαζί με την ομάδα της Αμμοχώστου.