Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL “Τρίποντο” στην πρεμιέρα οι Νέοι

“Τρίποντο” στην πρεμιέρα οι Νέοι

Με το δεξί μπήκε στο Πρωτάθλημα Νέων U21 η ομάδα φούτσαλ της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Οι “πράσινοι” πήραν στη Λεμεσό για να αντιμετωπίσουν την ΑΜΕΚ Καψάλου και κέρδισαν 5-1, επιστρέφοντας με τους τρεις βαθμούς στις αποσκευές τους.

Άργησαν να βρουν το δρόμο προς τα δίκτυα οι παίκτες του “τριφυλλιού”, που τελικά άνοιξαν το σκορ με τον Γιώργο Κρέκο στο 25′. Δύο λεπτά αργότερα ο Στέφανος Σάββα διπλασίασε τα τέρματα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, που πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα δύο τερμάτων.

Στην επανάληψη, από το 50′ μέχρι το 57′ ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 5-0, με τους Ορέστη Ανδρέα Παπαμιλτιάδους, Στέφανο Σάββα και Αντώνη Στυλιανού να σκοράρουν κατά σειρά. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σ 5-1 δύο λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Ο απολογισμός της 1ης αγωνιστικής κατέγραψε συνολικά δώδεκα συνολικά τέρματα, στις τρεις αναμετρήσεις που διεξήχθησαν. Ρεπό θυμίζουμε πως είχε η Ελπίδα Αστρομερίτη.