Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL Δύσκολο διπλό στη Λεμεσό: ΑΜΕΚ-ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ 1-3

Δύσκολο διπλό στη Λεμεσό: ΑΜΕΚ-ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ 1-3

Παρότι τελικά κέρδισε με 3-1, η ομάδα μας δυσκολεύτηκε κόντρα στην ΑΜΕΚ Καψάλου αφού η μπάλα δεν ήθελε να μπει στο πλεκτό στις δεκάδες φάσεις που είχε το τριφύλλι σε κάθε ημίχρονο. Οι πράσινοι κατάφεραν να πάρουν το ζητούμενο και να διατηρηθούν στην κορυφή και πλέον βλέπουν τη συνέχεια. Σε μια βδομάδα στη Λευκωσία η ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίζεται απέναντι στην ΑΕΚ και σε 14 ημέρες κόντρα στον “αιώνιο”.

Το σκορ άνοιξε για την ομάδα μας ο Κώτσιος στο 10ο λεπτό, ακολούθησαν πολλές χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας όμως το δεύτερο γκολ δεν ερχόταν. Στην επανάληψη κόντρα στη ροή του αγώνα η ΑΜΕΚ στο 25′ ισοφάρισε και έβαλε δύσκολα στους παίκτες του Πολυβίου. Οι πράσινοι αντέδρασαν σωστά και στο 34′ ο Βίκτορ έδωσε ξανά προβάδισμα στο τριφύλλι. Προς το τέλος της αναμέτρησης και ενώ αποβλήθηκε αντίπαλος, οι παίκτες της ΑΜΕΚ πέτυχαν γκολ από λάθος στη δική τους εστία δίνοντας μεγάλη ανάσα στους δικούς μας παίκτες.

Η εξέλιξη του σκορ στην αναμέτρηση:

1′ Έναρξη αγώνα

5′ Μπήκε καλά η ομάδα μας και ήδη έκανε 4-5 ευκαιρίες

10′ ΓΚΟΛ 0-1 ο Κώτσιος μετά από ασίστ του Πρέα

18′ Πολλές χαμένες ευκαιρίες για τους πράσινους που ψάχνουν το δεύτερο γκολ

20′ Τέλος ημιχρόνου

21′ Έναρξη Β’ Ημιχρόνου

25′ ΓΚΟΛ 1-1 Ισοφαρίζει ο αντίπαλος

34′ ΓΚΟΛ 1-2 ο Βίκτορ δίνει ξανά προβάδισμα στους πράσινους

35′ Σκληρό φάουλ στον Στυλιανού και σωστή αποβολή για παίκτης του αντιπάλου

37′ ΓΚΟΛ 1-3 με αυτογκόλ