Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ FUTSAL “Τρίποντο” διπλής σημασίας για τους “πράσινους”

“Τρίποντο” διπλής σημασίας για τους “πράσινους”

Διπλής σημασίας “τρίποντο” πήρε η φουτσαλική μας ομάδα κάτω των 19 ετών, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Νέων. Η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ κέρδισε με 10-5 την ΑΕΚ και παράλληλα ανέβασε τη διαφορά από τη 2η στη βαθμολογία Ανόρθωση στους έξι βαθμούς, αφού η ομάδα της Αμμοχώστου έχασε από το Αποέλ μέσα στην έδρα της. Οι “πράσινοι” πέτυχαν το δέκα στα δέκα και είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου.

Στο αγωνιστικό μέρος τώρα, το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Τάχα Ελ Κέββε, που την προηγούμενη εβδομάδα πήρε χρόνο συμμετοχής με την ανδρική ομάδα. Δύο λεπτά αργότερα ο Ηλίας Κυπρή διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας μας. Στο 22′ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο σκορ, όμως τέσσερα λεπτά αργότερα πάλι με σκόρερ τον Κυπρή, η ΟΜΟΝΟΙΑ Αραράτ πήρε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων, κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενη με 3-1.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 37′ ο Τάχα Ελ Κέββε σκόραρε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο ματς, όμως ένα λεπτό αργότερα η ΑΕΚ μείωσε, για να έρθει ο Σταμάτης Θωμά στο 40′ να πετύχει το 5-2. Στο 43′ οι αντίπαλοι μείωσαν και πάλι, όμως με τρία γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών οι “πράσινοι” ανέβασαν το δείκτη του σκορ στο 8-3. Ο Ηλίας Κυπρή έκανε χατ τρικ στο 44′ και ένα λεπτό αργότερα πέτυχε το ίδιο και ο Τάχα Ελ Κέββε. Στο 48′ ο Κυπρή σκόραρε το τέταρτο του γκολ στο ματς. Ακολούθησαν δύο τέρματα για την ομάδα της Λάρνακας σε 49ο και 51ο λεπτό, όμως οι Μάμας Λοΐζου στο 56′ και Στέφανος Σάββα στο 58′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.