Home SPORTS NEWS “Διπλό” στην έδρα της Σάντερλαντ πέτυχε η νεοφώτιστη Μίντλεσμπρο

“Διπλό” στην έδρα της Σάντερλαντ πέτυχε η νεοφώτιστη Μίντλεσμπρο

Stuani

Την πρώτη της νίκη στην Πρέμιερ Λιγκ πανηγυρίζει η νεοφώτιστη Μίντλεσμπρο, που κέρδισε εκτός έδρας με 2-1 τη Σάντερλαντ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής. Σκόρερ των δύο τερμάτων για την “Μπόρο” ο Κριστιάν Στουάνι, που άνοιξε το σκορ στο 13ο λεπτό και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του το λίγο πριν κλείσει το πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο σκορ σε 2-1 με τον Φαν Άανχολτ στο 71ο λεπτό.

Τους τέσσερις βαθμούς έφτασε η Μίντλεσμπρο, μετά και την ισοπαλία στην πρεμιέρα, σε αντίθεση με την ομάδα του Ντέιβιντ Μόγιες που παραμένει στον πάτο της βαθμολογίας χωρίς βαθμό.