Home SPORTS NEWS Από δύο γκολ οι Αγκουέρο και Νολίτο στη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι

Από δύο γκολ οι Αγκουέρο και Νολίτο στη νίκη της Μάντσεστερ Σίτι

ManCity

Διπλασίασε τις νίκες της στην Πρέμιερ Λιγκ η Μάντσεστερ Σίτι, που επικράτησε εκτός έδρας της Στόουκ με 4-1. Από δύο γκολ σημείωσαν οι Αγκουέρο και Νολίτο, ο πρώτος τα πέτυχε στο 1ο ημίχρονο και ο δεύτερος στα τελευταία στάδια της επανάληψης.

Διαβάστε ΕΔΩ πως έφτασε η συμπολίτισσα, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, στη νίκη επί της Σαουθάμπτον.

Ο Αργεντινός άνοιξε το σκορ στο 26ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, το οποίο ο ίδιος κέρδισε και δέκα λεπτά αργότερα με κεφαλιά πέτυχε το 2-0. Στο 49ο λεπτό η Στόουκ μείωσε σε 2-1, με τον Κρκιτς να σκοράρει από την άσπρη βούλα. Ο Νολίτο στο 86ο λεπτό έδωσε πάλι προβάδισμα δύο τερμάτων στη Σίτι, ενώ ο ίδιος παίκτης στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.