Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Κατώτεροι των περιστάσεων

Κατώτεροι των περιστάσεων

Aca-U13-b-apoel (7)

Κατώτεροι των περιστάσεων παρουσιάστηκαν οι πράσινοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ U13β στο αιώνιο ντέρμπι και γνώρισαν την ήττα από το Αποέλ με 3-1. Η αναμέτρηση ήταν στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου Λευκωσίας στο Πρωτάθλημα U13.

Η ομάδα μας έμεινε πίσω στο σκορ από το τρίτο λεπτό και αυτό στοίχισε στην αυτοσυγκέντρωση των παικτών μας, που λίγο αργότερα δέχθηκαν και δεύτερο γκολ, από το σημείο του πέναλτι. Στην επανάληψη αν και μπήκε δυνατά η ΟΜΟΝΟΙΑ με στόχο να μειώσει στο σκορ, δέχθηκε τρίτο γκολ. Το μόνο που κατάφερε τελικά η ομάδα μας ήταν να μειώσει σε 3-1, με σκόρερ τον Άγγελο Ζευκή.

Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΝΤΑΛΙΑΣ, ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (52′ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΣΙΑΠΙΝΗΣ), ΦΟΙΒΟΣ ΣΑΒΒΑ (36′ ΓΙΩΡΓΟΣ ΝΙΚΟΥ), ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΟΝΤΙΚΟΥ (36′ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΦΩΚΑ (67′ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ), ΑΝΤΡΕΑΣ ΙΩΑΝΝΟΥ, ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΛΟΥΚΑ, ΛΟΪΖΟΣ ΛΟΪΖΟΥ, ΑΝΘΟΣ ΛΟΙΖΙΔΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΥ, ΑΓΓΕΛΟΣ ΖΕΥΚΗ.