Home ΚΥΠΡΟΣ Νίκες για Σαλαμίνα και Άχνα

Νίκες για Σαλαμίνα και Άχνα

salamina-aoan

Έντεκα γκολ είχαμε στις δύο αναμετρήσεις στο Β’ όμιλο, με τους οποίους ολοκληρώθηκε η 31η αγωνιστική του Πρωταθλήματος και συνολικά 14 σε όλους τους αγώνες. Χθες είχαμε τη νίκη του Οθέλλου επί της ΑΕΛ, ενώ σήμερα η Νέα Σαλαμίνα και ο Εθνικός Άχνας επικράτησαν της Δόξας και της Αγίας Νάπας αντίστοιχα.

Με το επιβλητικό 6-0 κέρδισε η Σαλαμίνα τη Δόξα Κατωκοπιάς, έχοντας για σκόρερ τον Κούσουλο, τον Βιλέλα, τον Κωνσταντίνου με δύο και τον Πεδρίτο επίσης με δύο γκολ.

Η Άχνα στο Δασάκι πήρε τους τρεις βαθμούς μετά το 3-2 επί της Αγίας Νάπας. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Βάντο, ενώ ο Αντόλεκ έφερε το παιχνίδι προσωρινά στα ίσα, πριν ο Βάλντο και πάλι δώσει προβάδισμα στον Εθνικό. Σκορ ημιχρόνου 2-1 για τους “Αχνιώτες”, που πέτυχαν με πέναλτι στην επανάληψη το 3-1 με το Μπέλφορτ, για να έρθει λίγο πριν το τέλος ο Μέρακας να μειώσει απλώς σε 3-2 από το σημείο του πέναλτι.