Home ΚΥΠΡΟΣ Ήττα από το Λουξεμβούργο για την Εθνική Νέων στην πρεμιέρα

Ήττα από το Λουξεμβούργο για την Εθνική Νέων στην πρεμιέρα

Neoi-Lux

Την ήττα με 2-1 γνώρισε η Εθνική U19 από την αντίστοιχη του Λουξεμβούργου στην πρεμιέρα του 3ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος. Ο αγώνας διεξήχθη στην Πάφο, στο γήπεδο στα Κούκλια.

Η Κύπρος είχε προηγηθεί μόλις στο 6ο λεπτό με το Μιχάλη Χαραλάμπους, όμως εφτά λεπτά αργότερα οι αντίπαλοι ισοφάρισαν. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 67ο λεπτό, με τον Oliveira να σκοράρει.

Κύπρος (Ρ. Δημητριάδης): Ανδρέας Χριστοδούλου, Ανδρέας Δανιήλ, Φοίβος Χριστοδούλου, Γιώργος Χριστοδούλου, Ραφαήλ Αναστασίου, Ανδρέας Φράγκου, Σταυρινός Κωνσταντίνου, Δημήτρης Χαραλάμπους, Παναγιώτης Αρτυματάς, Γιώργος Μαλεκκίδης, Μιχάλης Χαραλάμπους.

Τα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση:

Στο άλλο παιχνίδι, η Πολωνία με γκολ στις καθυστερήσεις πήρε το τρίποντο απέναντι στη Βουλγαρία.